V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo XC704. 5. 2011 – Volvo XC70 a bezpečnostní systém City Safety

Díky zavedení tohoto nového informačního systému Volvo Sensus se na silnici společně s modely XC70, V70 a S80 dostal bezpečnostní systém City Safety. Ten upozorňuje řidiče na překážky na vozovce. Pokud řidič vozu včas nezareaguje změnou rychlosti, či směru jízdy, tak elektronika zavelí a automobil sám zabrzdí. Technologie automatického brzdění dokáže několikanásobně snížit riziko vážných zranění při styku automobilu a chodce. City Safety je nejefektivnější do rychlosti 35 km/h.


30. 4. 2011 - „Ix-Cé-Sedmdesátka“ dostala do vínku nejnovější bezpečnostní technologie

Tato modernizace nepotkala jen SUV XC70, ale i další automobily Volvo (V70 a S80). Nový informační systém se jmenuje Sensus. Systém se tak osvědčil u modelů S60 a V60, že v letošním roce se dostal i do dalších vozů. Sensus sdružuje informační, komunikační a bezpečnostní technologie. Vše je ovládáno z jednoho místa: 5-7 palcového displeje, který je umístěn v horní části středové konzole.


4. 4. 2011 – Model XC70 dostal úsporný motor DRIVe

Švédsko je velmi známé svým blízkým vztahem k ekologii. A proto není divu, že švédská automobilka Volvo sdílí tento pohled a proto se snaží své vozy vyrábět s co nejnižšími následky na přírodu. Tím to však nekončí, protože nově se představuje úsporný motor DRIVe. Jeho palivem je nafta. Ta sice není přímo ekologická, ale díky množství technických úprav došlo k radikálnímu snížení spotřeby. Kleslo i množství vypouštěného CO2 do ovzduší. Motory DRIVe se pro velký úspěch nově zavádějí do většiny vozů Volvo.


13. 3. 2011 - Volvo XC70 Ocean Race se právě představuje

Skandinávské Volvo je už mnoho let sponzorem závodu plachetnic kolem světa. Letošní závod (pořádá se jednou za 3 roky) začíná v říjnu. První šťastné lodě dorazí do cíle až v červenci následujícího roku. U příležitosti závodu plachetnic pravidelně připravuje Volvo limitované edice svých nejprodávanějších vozů. Chce tak nabídnout zajímavou alternativu pro řidiče, kteří se chtějí odlišit.

Letos přízvisko Ocean Race získají vozy V60, XC60, V70 a XC70. Oproti klasickým verzím se budou odlišovat dvojicí netradičních laků. Dalším poznávacím znakem budou prémiové interiéry plné koženého čalounění a designových prvků, které se inspirovaly námořnickou tématikou a plachetnicemi. Například stehy na kožených sedadlech připomínají námořnické uzly používaní na plachtách.Design by 3sixty | 2024