V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo XC70Historie modelu

„Obrněná“ verze kombi vyšší střední třídy Volvo V70 s názvem Cross Country (odtud označení XC) se poprvé objevila v roce 1997. Tehdejší první generace populárního crossoveru se ještě jmenovala V70 XC a zatímco kombi V70 se soustředilo na jízdní komfort, XC70 byla od počátku nastavena jak pro jízdu na silnici, tak i po nezpevněných cestách či v lehčím terénu. Volvo mělo šťastnou ruku, následující léta a úspěšné prodeje ukázaly, že šlo o krok správným směrem.

První generace se vyráběla v letech 1997 až 2000, na přelomu tisíciletí byla nahrazena druhou. Změnil se i název, z Volva V70 XC se stalo Volvo XC70, které si tak v modelové nabídce severské značky vybojovalo vlastní prostor. Od té doby sice švédská dvojčata sdílela podobnou techniku, ale každé šlo světem svou cestou.

Třetí generace Volva XC70 se představila v roce 2007, opět se sice odvolává na „civilní“ kombi V70, ale nabízí jeho svalnatější, dobrodružnější a robustnější variantu, což zvýrazňují použité plastové panely chránící vůz na zranitelných místech.

Model XC70 zabodoval u řidičů natolik, že automobilka se snaží prodloužit jeho životnost pravidelným předváděním novinek. Nejprve šlo o nový úsporný motor DRIVe, poté o limitovanou edici, která byla připravena u příležitosti pořádání závodu plachetnic kolem světa Ocean Race.Design by 3sixty | 2024