V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo XC70Automobil do lehčího terénu, Volvo XC70, je k dispozici se zážehovými, nebo vznětovými motory. Celkově je na výběr pět motorů (3 vznětové a 2 zážehové). Přijdou si tak na „své“ jak milovníci vysokootáčkových benziňáků i úsporných nafťáků. Některé motory jsou nabízeny i s pohonem všech kol (AWD – All Weather Drive). S tímto systémem vás Volvo nenechá v žádném problému. Pohon všech kol je vhodný především na nezpevněný povrch v lehčím terénu a na sníh.

Nafta:

  • DRIVe (163 k)

  • D3 (163 k) / D3 AWD (163 k)

  • D5 (215 k) / D5 AWD (215 k)

V nabídce je trojice naftových agregátů s výkony od 163 do 215 koní. Všechny vznětové motory jsou přeplňované pětiválce. Turbodmychadlo zajišťuje dostatečný výkon, který je kdykoliv k dispozici.

Nejúspornější motor je nazvaný DRIVe. Díky jeho nízké spotřebě a klidnému chodu je používán napříč celým portfoliem vozů Volvo. DRIVe je dobrou volbou pro ty, kteří chtějí šetřit jak svoji peněženku, tak životní prostředí. Množství technických úprav zajistilo nízkou spotřebu (5,9 litru nafty na 100 kilometrů) a malé množství vypouštěného CO2 (154 gramů na 1 kilometr). Motor je v nabídce pouze s manuální převodovkou – automatická zbytečně zvyšuje spotřebu.

Pětiválec D3 je k dispozici s pohonem zadní nápravy, nebo všech kol. Ať si vyberete jakkoliv, vždy se bude jednat o kultivovaný motor s dobrou reakcí na pokyny řidiče. Výběr převodovky jistě udělá radost těm, kteří se chtějí maximálně soustředit na jízdu. Dieselový motor D3 je k dispozici se 6stupňovou automatickou převodovkou Geartronic.

Větším bratříčkem pohonné jednotky D3 je motor D5. Také se jedná pětiválec s přeplňovaným plněním (pomocí sekvenčních dvojitých turbodmychadel). Naftový motor disponuje silou 215 koní a je v případě zájme je v nabídce s pohonem všech kol (u Volva je tato technologie nazývána AWD).

Benzín:

  • T6 AWD (304 k)

  • 3.2 AWD (243 k)

Milujete vůni benzínu a výkon při vysokých otáčkách? Tak to si jistě zamilujete benzínové pohonné jednotky. Kombík XC70 nabízí pouze dva benzínové motory, ale jejich vysoký výkon a okamžitá odezva na plyn vás přesvědčí o jejich kvalitě.

Nejsilnějším motorem v nabídce je T6 AWD – disponuje silou stáda 304 „pečlivě hřebelcovaných“ koní. Jak název vypovídá, tak motor má 6 válců a pohání obě nápravy. Vůz disponuje technologií Instant Traction, která zajišťuje maximální stabilitu – kvality vozu poznáte na nezpevněném terénu. Kombík XC70 je sice velký vůz, ale tento přeplňovaný motor si s ním hravě poradí.

Výkon motoru oceníte především při převážení těžkých věcí ve velkém zavazadlovém prostoru. Motor je nabízen s 6stupňovou převodovkou Geartronic – při jízdě vás tak nebude nic rušit a vy si budete užívat pohodlnou jízdu. Nebude záležet na tom, jestli pojedete po rovné dálnici, nebo po kamenité cestě – Volvo XC70 vás v pořádku a klidu doveze do vašeho cíle.

Druhým šestiválcem v nabídce je motor 3.2 AWD. Tentokrát se však nejedná o přeplňovaný motor – má klasické atmosférické plnění. Oba benzínové motory jsou dodávány standardně s manuální převodovkou Geartronic – můžete tak řazení přenechat elektronice a soustředit se maximálně na samotnou jízdu.Design by 3sixty | 2024